Спадкове право – одна з найважливіших галузей цивільного права і являє собою сукупність правових норм, що регулюють відносини спадкоємців і спадкодавців. Регулює правовідносини, встановлює порядок і строки прийняття спадщини, порядок переходу майнових прав та обов’язків у спадок. Відповідно до Цивільного кодексу України спадкування – це перехід майнових і окремих особистих немайнових прав та обов’язків спадкодавця до його спадкоємців.
Цивільне законодавство України передбачає два способи спадкування – за законом і за заповітом. Однак жоден з них, незважаючи на чітко визначений порядок і встановлені терміни вступу і прийняття спадщини, не виключає розбіжностей між спадкоємцями і відповідно спадкових спорів між родичами.
Юристи та адвокати нашої юридичної компанії по спадкових справах надають юридичні послуги по спадкових спорах у вигляді консультацій, досудового врегулювання спорів, складання юридичних документів, допомога і представництво по веденню спадкових справ у нотаріуса з питань прийняття спадщини, складання заяв та позовних заяву, ведення спадкових справ будь-якої складності в судах.
Послуги наших юристів і адвокатів по спадкових справах включать в себе всі види юридичних послуг, пов’язаних зі спадковими правами громадян, надає правовий захист в інтересах неповнолітніх і повнолітніх дітей, батьків та інших категорій спадкоємців. Наші юристи і адвокати щодня беруть участь у вирішенні спадкових спорів і допомагають своїм Клієнтам за такими спадкових спорах як: поділ спадкового майна, включення майна в спадкову масу, про спадкування прав, пов’язаних з пайовою участю в будівництві житла, успадкування інвестиційних прав, поновлення строку для прийняття спадщини, встановлення факту прийняття спадщини, встановлення родинних відносин, для подальшого прийняття спадщини, визнання заповіту недійсним, визнання негідним спадкоємцем, встановлення факту перебування на утриманні і тд.
Юридична консультація зі спадкового права
Наша юридична компанія допоможе Вам відстояти свої права в спадкових спорах. У наших юристів і адвокатів багаторічний досвід у веденні спадкових справ будь-якої складності. З результатами нашої роботи Ви можете ознайомитися в розділі «Виграні справи». Ми пишаємося своїми перемогами і накопиченим досвідом і готові допомагати Вам в будь-яких спадкових спорах.
Наші юристи і адвокати допоможуть Вам скласти юридичні документи, в рамках юридичної консультації дадуть відповідь на всі Ваші питання, при необхідності захистять Ваші права на досудових переговорах та / або при ведення спадкової справи у нотаріуса та / або в суді, за такими справах / спорах:
- Веденіе спадкової справи у нотаріуса «Спадщина під ключ»;
- Сбор необхідних документів для прийняття спадщини;
- Прізнаніе недійсними / оскарження дій / бездіяльності нотаріуса;
- Установленіе факту належності документів;
- Установленіе факту родинних відносин;
- Установленіе факту прийняття спадщини;
- Восстановленіе терміну для прийняття спадщини;
- Раздел спадкового майна;
- Включеніе майна в спадкову масу;
- Прізнаніе негідним спадкоємцем;
- Установленіе факту перебування на утриманні;
- Прізнаніе переважного права на неподільну річ;
- Оспаріваніе / визнання недійсним заповіту;
- Оспаріваніе / визнання недійсним будь-якого договору, в тому числі купівлі-продажу, дарування, ренти, довічного утримання, укладеного спадкодавцем до смерті;
- Прізнаніе недійсним свідоцтва про право на спадщину.
Всі ці та інші спадкові спори допоможуть вирішити Вам наші адвокати та юристи. Наша юридична компанія має досвід ведення спадкових спорів у справах з боку і позивачів і відповідачів.
Як показує наша практика, багато громадян мають дуже поверхневе уявлення про своїх спадкових правах. Чи не звернувшись своєчасно до професійного юриста або адвоката, який має досвід у веденні спадкових справ, Ви ризикуєте втратити / не одержати належне Вам майно. Наприклад, пропустивши встановлений Законом термін на вчинення певних дій. Або Ваші права можуть бути ущемлені більш продуманими спадкоємцями або взагалі сторонніми для Вас і спадкодавця особами (при укладенні угод по відчуженню майна до смерті спадкодавця).
Наші юристи по спадкових справах допоможуть Вам і в рамках консультації, дадуть відповідь на всі виникаючі питання в області чинного спадкового законодавства, при необхідності захистять Ваші права у нотаріуса і / або в суді. Ми допоможемо Вам незалежно від того чи звертаєтеся Ви до суду з позовними вимогами, або захищаєтеся за пред’явленим до Вас позову в якості відповідача, або зацікавленої особи.
На перший погляд дії щодо прийняття спадщини не вимагають особливих навичок і знань. Заявник звертається до нотаріуса для вступу в спадщину за законом або заповітом, після чого отримує свідоцтво про право на спадщину. На практиці процес ускладнюється розбіжностями між спадкоємцями різних черг або між спадкоємцями за законом і заповітом. Затягування суперечок може призвести до пропуску 6-місячного терміну вступу в спадщину.
Такі справи складні не тільки з правової точки зору, але і з психологічної, вимагають високої юридичної кваліфікації і емоційної стійкості. Без допомоги досвідченого юриста чи адвоката у спадок буде складно відстояти свої права в суді.
Спадщина на нерухоме майно
Найчастіше спадкоємці звертаються до юристів по спадковим справах, пов’язаних з правом на майно, розподілом часток у спадковому майні і оскарженням заповіту. В судовому порядку розглядаються справи, коли виникають складнощі:
з встановленням наявності нерухомого майна та його місця розташування через багаторазових змін в частині реєстрації права власності на нерухоме майно;
з документальним підтвердженням права власності.
Нотаріус видає свідоцтво про право на спадщину, тільки якщо спадкодавець при житті зареєстрував право власності на нерухоме майно відповідно до чинного законодавства. В інших випадках визнання права власності можливо виключно в судовому порядку.
Важливо відзначити, що такі справи часто пов’язані з необхідністю пошуку архівних документів.
Наші юристи надають послуги судового представництва та консультації в наступних категоріях спадкових спорів:
- визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку;
- розділ майна між спадкоємцями (суперечки по часткам у спадщині);
- встановлення факту прийняття спадщини;
- оспорювання заповіту;
- визнання заповіту недійсним;
- стягнення боргів на спадкове майно за борги спадкодавця;
- встановлення факту родинних відносин;
- відновлення термінів прийняття спадщини;
- визнання спадкоємця негідним;
- визначення числа спадкоємців і їх черговості;
- іншим спадкові спори.